KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14499332
nr 1449 9332
Alfred Bergström
(1869-1930), Sverige
"Student & Flicka", monogramsignerad, blandteknik, oramat löst blad, bladets mått: 25x37 cm
Alfred Bergström, svensk bildkonstnär född 1869, död 1930.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:17:06
21/2 17:05:09
Alfred Bergström
Läs mer om Alfred Bergström